1 - 0 Eendracht Aalst R. Antwerp FC

zondag 1 december 2013 - 15u00
Belgacom League

VOORBESCHOUWING

Ploeg in crisis

Hoewel Royal Antwerp FC in de top vijf van de klassering staat maakt de club al een paar weken een heuse crisis mee. Na een erg sterk en imponerend seizoensbegin begonnen de sportieve prestaties te slabakken met als dieptepunt een nederlaag op het veld van Dessel Sport (2-0). Vorig weekend kwamen de roodwitten zelfs niet verder dan een troosteloos gelijkspel tegen degradatiekandidaat Hoogstraten VV. Extra-sportief gaat het "the Great Old" ook niet echt voor de wind de laatste tijd. Net zoals bij ons beginnen ook de verouderde tribunes grote mankementen te vertonen. Hun tribune 1 werd zelfs een tijd lang afgesloten. 

Ontslag Sengier

Trainer Haisselbank gaf de spelerskern een veeg uit de pan en weerde een aantal A-kernspelers (tijdelijk) uit de selectie. Tot overmaat van ramp werd doelman Sengier op staande voet ontslagen wegens vermeend druggebruik. Sportief rommelt het zoals vanouds op de Bosuil. En dat verdienen de massa hondstrouwe supporters van den "Antwaarp" allerminst. Na de veelbelovende competitiestart brokkelt het geloof om dit seizoen terug te keren naar eerste klasse bij de supporters week na week verder af. De torenhoge clichés als "de weg naar het kampioenschap is nog lang" of "er zijn nog veel punten te verdienen" zijn er eerder om dat geloof nog wat in stand te houden. Toch beschikt Royal Antwerp FC over een uitstekende ploeg. Winnen tegen dit Antwerp blijft nog altijd een stunt van formaat, laat dat duidelijk zijn.

Foto voorbeschouwing Wint Eendracht zondag de topper tegen Antwerp?

Stevig geheel

Ondanks het onverdiende puntenverlies op eigen veld tegen het stugge en negatief voetballend Dessel Sport mogen we stellen dat Eendracht er de laatste weken staat. Er worden nauwelijks kansen weggegeven en voetballend loopt het van week tot week alleen maar vlotter. Toch zal coach Chris Janssens zijn basisploeg alweer moeten omgooien. Man in vorm en motor van de ploeg Ken Van Damme zal zeker niet spelen. Hij liep een gebroken rib op vorig weekend en keert pas na Nieuwjaar terug. Stavros Glouftsis (matchwinnaar van vorig jaar tegen Antwerp) werd na zijn belachelijke rode kaart vorig weekend vrijgesproken door de geschillencommissie en is inzetbaar tegen zijn ex-club.

Grote belangstelling

Aan publieke interesse geen gebrek dit weekend. De voorverkoop loopt als een trein. De bezoekersvakken zijn al uitverkocht en er wordt nog een stormloop verwacht tijdens het laatste voorverkoopmoment op zaterdag (tussen 14u-16u). Ook het clubrestaurant is volzet en verwelkomt meer dan 250 eetlustigen. De wedstrijd zelf wordt door Belgacom TV live uitgezonden. Het wordt een topper de naam waardig, zoveel is duidelijk! Supporters massaal op post en Iendracht veroit!

 

Selectie

Verhoeven, Smet, Filipovic, De Greef, Vanbelle, Lievens, De Neve, Janssens, De Cuyper, Shkodra, Glouftsis, Dobbelaere, Kabeya, Martin, Weydisch, Bael, Nelis, Van Belle,
WEDSTRIJDINFO
 • Speeldag: #18
 • Stadion: Pierre Cornelisstadion
 • Adres: Bredestraat z/n, 9300 Aalst
 • Scheidsrechter: Istvan Lagaert
 • Lijnrechters: Jeroen Walschap en Tom Piens
RESERVEER IN HET CLUBRESTAURANT!

Ons restaurant is volzet voor deze wedstrijd.

TICKETINFO

De loketten zullen op de wedstrijddag gesloten zijn op politiebevel. Tickets enkel verkrijgbaar in voorverkoop op de volgende data:
- Zondag 24 november (na wedstrijd EA-Dessel) van 16u45 tot 17u30 (secretariaat stadion)
- Woensdag 27 november van 18u30 tot 19u30 (op Zandberg)
- Zaterdag 30 november van 14u tot 16u (secretariaat stadion)

Op deze voorverkoopdagen kunnen enkel supporters van Eendracht Aalst tickets aanschaffen.

Een ticket voor de K-tribune kost 15 euro met gratis drankbonnetje.

Tickets voor de bezoekersvakken H en I zijn enkel verkrijgbaar via Antwerp, en enkel in combinatie met een ticket voor georganiseerd busvervoer (combiregeling).

WEDSTRIJDVERSLAG

Ten opzichte van vorige week kwam Smike Smet in het team. Hij vervangt Ken Van Damme die nog out is tot en met Nieuwjaar met een gebroken rib. Smet, die normaal rechtsachter speelt, werd uitgespeeld als verdedigende middenvelder. Stavros Glouftsis, die vrijdag werd vrijgesproken na zijn rode kaart begon gewoon in de aanval.

Glouftsis scoort in evenwichte eerste helft

Eendracht startte verschroeiend aan de wedstrijd. Mike smet stuurde De Cuyper diep op rechts. Onze rechtsbuiten bracht de bal tot bij Janssens die de bal meteen richting doel devieerde. Zijn poging spatte uiteen op de lat. Het antwoord van Antwerp kwam ongeveer vijf minuten later. Maynard rukte op vanop rechts en zette voor tot bij Faucher die de bal over knalde. Na 10 minuten was het opnieuw Antwerp. Guvenc kraakte zijn schot en in de herneming was Verhoeven attent. Voor het volgende gevaar is het wachten tot in de 21e minuut. Smet speelde zich goed vrij en dook de zestien binnen. Hij haalde verschroeiend uit en een prima redding van Ma Kalambay was nodig om een doelpunt van Eendracht te voorkomen. Een paar minuten later was het dan toch raak. De Greef stuurde De Cuyper opnieuw diep langs rechts. Die leverde een goede voorzet af naar Glouftsis die de bal controleerde en vervolgens de bal in de draai voorbij de Antwerpse goalie knalde. 1-0 voor Eendracht Aalst. Even voordien ontsnapte Aalst wel aan het omgekeerde. Verhoeven kon de bal onvoldoende wegwerken en Bakkenes schoot op doel. Gelukkig stond Arnaud De Greef op de juiste plek om de bal te ontzetten. Ruststand 1-0.

Controle van Antwerp maar zonder gevaar

Aan het begin van de tweede helft vielen er geen vervangingen te noteren. Deze keer was het Antwerp dat voor het eerste gevaar zorgde. Lievens ontzette de bal in hoekschop die door alles en iedereen gemist werd. Antwerp dirigeerde het spel en dwong Eendracht tot verdedigen, wat het uitmuntend deed. In het hart van de defensie speelden Filipovic en vooral Lievens een uitstekende wedstrijd. Maar ook de backs Vanbelle en De Greef hielden alles goed dicht. Ondanks dat Antwerp domineerde kon het toch te weinig kansen creëren om Verhoeven echt te testen. De Aalsterse goalie moest zich enkel beperken tot enkele plukballen. Eendracht nam het zekere voor het onzekere en kegelde af en toe de bal blind naar voren. De wedstrijd bleef gesloten en het meeste animo viel nog naast het terrein te beleven. Zowel de Aalsterse als Antwerpse aanhang zongen hun stem schor om hun team aan te moedigen. Ondertussen waren er aan beide zijden nog enkele wissels. Bij Antwerp kwamen Dom, Petrucci en Calabro in het veld. Chris Janssens bracht Weydisch, Kabeya en Martin in het veld. Antwerp probeerde nog te drukken maar zonder succes. Eendracht hield goed stand en dankzij de goede mentaliteit die er getoond werd konden we de drie punten thuis houden. Proficiat aan de spelers voor hun voortreffelijke inzet!

Pluim voor de Aalsterse organisatie

Tijdens de persconferentie gaf Antwerp trainer Hasselbaink een pluim aan de Aalsterse organisatie. "Onze ploeg is nog niet volwassen genoeg. We scoren te weinig en kunnen ook te weinig kansen creëren. Als je dan op achterstand komt in Aalst weet je dat het heel moeilijk wordt. Een pluim voor de Aalsterse organisatie die er vandaag stond", aldus Hasselbaink.

Coach Janssens was tevreden over het geleverde spel in de eerste helft. In de tweede helft prees hij de voortreffelijke inzet en mentaliteit van het team. "We begonnen heel goed aan de wedstrijd. Ons plannetje werkte goed en we konden Antwerp in bedwang houden. In de tweede helft was het voetballend veel minder aan onze kant. Maar dankzij de uitstekende mentaliteit bij onze spelers konden we Antwerp weg van ons doel houden." Janssens voegde er nog aan toe dat als deze lijn kan doorgetrokken worden het nog vaak carnaval kan zijn. "We mogen ook wel niet gaan vliegen nu, met Hoogstraten en Heist komen er nog twee moeilijke wedstrijden aan. Ik wil minimum vier op zes", vertelde onze coach.

WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 24' Glouftsis
 • 58' De Neve, 78' Berends
 • Geen
 • 25 Gertjan Verhoeven
 • 3 Wesley Van Belle
 • 4 Arnaud De Greef
 • 5 Predrag Filipovic
 • 6 Matthias Lievens
 • 7 Tjendo De Cuyper ('85 Martin) 
 • 10 Kevin Janssens (70' Weydisch)
 • 14 Stavros Glouftsis
 • 19 Gianni De Neve
 • 20 Donjet Shkodra ('78 Kabeya)
 • 22 Mike Smet
 • 21 Ma Kalambay
 • 2 Roy Bakkenes (58' Dom)
 • 5 Jannes Vansteenkiste
 • 6 Wim De Decker
 • 8 John Bostock (69' Petrucci)
 • 9 Jordan Faucher (59' Calabro)
 • 10 Emrullah Güvenc
 • 11 Kevin Tano
 • 16 Salomon Nirisarike
 • 22 Just Berends
 • 25 Melvin Maynard

Fases

 • 90+4 Einde van de wedstrijd! Eendracht klopt opnieuw Antwerp in eigen huis!
 • 90+3 We wachten op het laatste fluitsignaal...
 • 90+2 Het kan niet lang meer duren!
 • 90+2 De Eendracht supporters zijn aan het vieren!
 • 90 In de handen van Verhoeven!
 • 90 Waarschijnlijk het laatste wapenfeit
 • 90 Petrucci laat zich vallen. Vrije trap Antwerp voor de rechthoek.
 • 89 Duwfout op De Greef. Eendracht neemt zijn tijd.
 • 88 Fout op Kabeya aan de middenstip. Lievens met de lange bal op Martin maar hij kan een doeltrap niet voorkomen
 • 87 Smet trapt de bal maar half weg maar De Greef zet recht met een perfecte tackle!
 • 85 Vervanging Aalst: De Cuyper gaat er af voor Martin.
 • 85 Duwfout Petrucci. Aalst kan opschuiven.
 • 84 Vanbelle stuurt Weydisch diep op links. Thomas maakt een aanvallende fout.
 • 80 Nog iets meer dan 10 minuten. Kan Eendracht stand houden?
 • 80 Petrucci met een schot maar de bal zwaait ver af.
 • 78 Vervanging Aalst: Shkodra gaat er af voor Kabeya.
 • 78 Berends stopt een oprukkende Smet. Gele kaart.
 • 76 Antwerp blijft het proberen maar geraakt er voorlopig nog niet door. De defensie van Aalst speelt sterk!
 • 76 Tano knijpt gevaarlijk naar binnen maar punt de bal van dichtbij naast het doel.
 • 73 Stavros onderschept de bal op het middenveld en kaatst naar Weydisch. Die versnelt en kaatst de bal op zijn beurt terug naar Glouftsis maar te ver.
 • 72 Antwerp probeert wel maar kan de Aalsterse defensie niet breken.
 • 70 Vervanging Eendracht: Janssens gaat er af voor Weydisch.
 • 69 Vervanging Antwerp: Bostock er af voor Petrucci.
 • 68 Janssens ontzet de bal naar voor. Ma Kalambay pikt op
 • 68 Hoekschop Antwerp van op rechts.
 • 65 Smet steekt De Cuyper weg op rechts. Die zet in één tijd voor maar Glouftsis kon er net niet bij.
 • 63 Opnieuw een bal in de handen van Verhoeven.
 • 63 Vrije trap Antwerp van op links in het midden van het veld.
 • 60 De Aalsterse supporters laten zich horen! Al wie ni springt!
 • 59 Bij Antwerp gaat ook Faucher er af. Hij wordt vervangen door Calabro.
 • 59 Verhoeven klemt opnieuw de bal!
 • 58 Bakkenes gaat er af voor Dom.
 • 58 De Neve krijgt geel na een fout op Bostock op rechts.
 • 55 Faucher gaat neer na en botsing met Verhoeve. Hij heeft verzorging nodig.
 • 50 Vrije trap voor Verhoeven
 • 50 De Decker met de fout op De Neve in de zestien.
 • 49 Gevaarlijke bal die door niemand wordt aangeraakt. De scheidsrechter geeft wel opnieuw hoekschop.
 • 49 Lievens trapt de bal in hoekschop
 • 46 We zijn vertrokken voor de tweede helft
 • 45 We gaan rusten. 1-0 Voor Eendracht.
 • 43 Vrije trap van Bostock richting tweede paal. Maynard kan zijn kopbal niet richten.
 • 43 De Greef stopt Guvenc foutief af.
 • 42 Bakkenes gaat goed naar binnen en drukt af. Zijn schot wordt geblokkeerd door Smet.
 • 41 Eendracht hanteert te veel de lange bal.
 • 39 Shkodra met de actie rechts aan de rechthoek. Brengt voor maar er staat niemand klaar. Janssens besluit met een zwak schot.
 • 38 Opnieuw kan Verhoeven klemmen!
 • 37 Janssens blokt een voorzet af. Hoekschop Antwerp.
 • 36 Shkodra neemt die maar Ma Kalambay bokst weg
 • 36 Janssens stuurt Glouftsis goed diep op links. Hij probeert twee keer voor te zetten maar er was nog geen aansluiting. Wel hoekschop!
 • 34 Correctie: het was Janssens die verzorging kreeg.
 • 33 Het lijkt al bij al mee te vallen.
 • 32 Aanvallende fout op Vanbelle. Er moet verzorging aan te pas komen.
 • 32 Aanval Antwerp. De bal wordt doorgespeeld naar rechts. Vanbelle kan wegtikken met een sliding
 • 31 Verhoeven klemvast!
 • 31 Janssens met de fout net over de middenlijn. Vrije trap Antwerp van aan de eigen aanhang.
 • 30 Harde charge van Berend op Glouftsis aan de middenlijn. Geen sanctie.
 • 29 Verhoeven trapt half naast de bal en moet in extremis buiten kegelen
 •  Geen gevaar
 • 27 Hoekschop Eendracht aan de linkerkant
 • 25 De Griek brengt Aalst op voorsprong!
 • 24 GOOAAAAAAL De Greef stuurt De Cuyper weg op rechts die voorzet. Glouftsis controleert de bal en knalt voorbij Ma Kalambay!
 • 22 Heet standje voor de goal van Verhoeven. Onze goalie kon de bal niet voldoende wegwerken. Bakkenes schoot van dichtbij maar De Greef kon nog ontzetten.
 • 21 Janssens mist zijn schot op de afvallende bal
 • 21 Smet met een knal vanop rechts aan de rechthoek maar Ma Kalambay tikt in hoekschop
 • 20 Zenuwachtig spel langs beide kanten.
 • 18 De Greef met een lange bal op rechts naar Shokdra die de bal net niet meer kan binnen houden.
 • 17 Tano wordt afgevlagd voor buitenspel. Anders ging hij alleen op Verhoeven af
 • 13 De Cuyper met de voorzet naar de tweede paal maar daar stond niemand.
 • 11 Gevaarlijke standje. Guvenc met een gekraakt schot. Verhoeven neemt de bal uit de voeten van Faucher die klaar was om de bal binnen te tikken.
 • 8 Opnieuw vrije trap Antwerp iets voorbij de middelijn (rechts). Lievens klemt.
 • 5 Eerste kansje Antwerp. Maynard zet voor vanop rechts. Faucher knalt over
 • 4 Flipo ruimt op
 • 3 Opnieuw vrije trap Antwerp aan de eigen supporters.
 • 3 Geen gevaar
 • 3 Bostock achter de bal
 • 3 Vrije trap Antwerp op links.
 • 2 Meteen een grote waarschuwing van Eendracht.
 • 2 Goeie diepe bal van Smet op De Cuyper op rechts, zet perfect voor op Shokdra die de bal op de lat plaatst!
 • 1 We zijn vertrokken! Aalst met de aftrap.
 • 0 Monument Jean Arnolis geeft de aftrap in een sfeervol PC stadion.
 • 0 De spelers betreden het terrein!
 • 0 De G-ploegen van Eendracht en Antwerp vormen vandaag een erehaag voor de spelers!
 • VOORAF Welkom aan alle supporters en voetballiefhebbers in het Pierre Cornelisstadion! De zon is alvast van de partij!
 • VOORAF Voor deze wedstrijd geen Van Damme, die enkele weken geblesseerd is met een gebroken rib. Glouftsis werd vrijgesproken door de geschillencommissie, en zal dus spelen tegen zijn ex-club. Ook sterkhouder en sluitstuk Van den Noortgaete is nog out tot na de winterstop.
 • VOORAF Welkom op onze livescore. Volg hier vanaf 15u00 LIVE de topper E.Aalst - R. Antwerp FC.
WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 24' Glouftsis
 • 58' De Neve, 78' Berends
 • Geen
 • 25 Gertjan Verhoeven
 • 3 Wesley Van Belle
 • 4 Arnaud De Greef
 • 5 Predrag Filipovic
 • 6 Matthias Lievens
 • 7 Tjendo De Cuyper ('85 Martin) 
 • 10 Kevin Janssens (70' Weydisch)
 • 14 Stavros Glouftsis
 • 19 Gianni De Neve
 • 20 Donjet Shkodra ('78 Kabeya)
 • 22 Mike Smet
 • 21 Ma Kalambay
 • 2 Roy Bakkenes (58' Dom)
 • 5 Jannes Vansteenkiste
 • 6 Wim De Decker
 • 8 John Bostock (69' Petrucci)
 • 9 Jordan Faucher (59' Calabro)
 • 10 Emrullah Güvenc
 • 11 Kevin Tano
 • 16 Salomon Nirisarike
 • 22 Just Berends
 • 25 Melvin Maynard

Foto's

Foto's: Kenneth Demaret, Yves Janssens

Video

banners 01

banners 02

banners 03

plastiek hofstade cleemput   ds  X3  Joma

coachpartners goeiedag accofarijsUntitled 1

Untitled 4Untitled 2 LogoUntitled 3jupiler

4thoenaaaa  

linjekes banner logo site adres