1 - 1 Eendracht Aalst FC Gullegem

zondag 24 januari 2016 - 15u00
Derde Klasse A

VOORBESCHOUWING

Den Iendracht begint nu ook de topwedstrijden te winnen. Het brengt ons naast La Louvière en Oudenaarde op een gedeelde tweede plaats! Aanstaande zondag zijn er in het Pierre Cornelisstadion opnieuw drie belangrijke punten te verdienen tegen FC Gullegem, dat eveneens meespeelt voor een plaats in de top-zes. Deze wedstrijd is voor de supporters de opwarmer voor de derby van de Denderstreek een week later. Supporters dus allen op post!

Dirk Geeraerd: "Zondag ontvangen we de aartsmoeilijke tegenstander Gullegem, welke ons de eerste nederlaag van het seizoen toediende. Een hecht collectief blok, reeds acht wedstrijden ongeslagen en al menige ploegen die hun tanden stukgebeten hebben op de oerdegelijke organisatie en wedstrijdmentaliteit. Onze mannen zullen scherper voor doel moeten acteren dan afgelopen weekend want we kunnen niet blijven morsen met de kansen. We willen zo graag die eerste thuisoverwinning van 2016 binnenhalen om onze trouwe achterban te belonen om ons naar de positie te sturen waar we nu staan. Enkel met intelligent voetbal, een vechtersmentaliteit en de wil om te winnen kunnen we onze tegenstander pijn doen. Zijn de spelers stressbestendig genoeg om ook deze klip te nemen? Iendracht maakt macht!"

Eendracht ontvangt FC Gullegem met dezelfde selectie dan vorige zondag in Sint-Eloois-Winkel. Voor Falko Geenens (voet) en Ilias Labiad (mist nog ritme) komt de wedstrijd te vroeg.

Selectie

Van Den Noortgaete, Mertens, Lievens M., Gaye, Gillis, Geenens J., Bogaerts, Van Damme, Wagner, De Man, Martin, Janssens, Van Impe, Bael, Bokila, Lusamba.
WEDSTRIJDINFO
 • Speeldag: #22
 • Stadion: Pierre Cornelisstadion
 • Adres: Bredestraat z/n, 9300 Aalst
 • Scheidsrechter: Putseys
 • Lijnrechters: Boets & Charlier
RESERVEER IN HET CLUBRESTAURANT!

Op het middaguur opent 'Restaurant Eendracht' de deuren met een buffet. Een uitgebreid aanbod aan warme en koude gerechten, alsook een dessertenbuffet "de luxe". Meer info en reservatie via deze link. Inschrijven kan tot en met donderdag 21/01.

TICKETINFO

De loketten gaan open om 13u30. De resterende losse tickets voor het sfeervak kunnen verkregen worden aan loket E/F.

WEDSTRIJDVERSLAG

Eendracht Aalst heeft een unieke kans gemist om zich wat comfortabeler te nestelen in de top van de rangschikking. Tegen een verrassend sterk Gullegem konden de Ajuinen een achterstand ongedaan maken, maar een overwinning zat er helaas niet meer in.

Gullegem start het best

Coach Geeraerd begon met dezelfde elf die de week ervoor titelkandidaat Winkel Sport hadden afgedroogd. Wie verwacht had dat Gullegem - zonder hun naar Deinze getransfereerde topschutter Ntambue - gekomen was om zich in te graven, kwam al snel bedrogen uit. De West-Vlamingen begonnen vrank en vrij aan de wedstrijd en dit resulteerde op enkele minuten tijd in drie schoten op doel, maar telkens stond Van Den Noortgaete paraat. Onze jongens konden niet beweren dat ze niet verwittigd waren, en net voor het half uur kreeg Gullegem loon naar werk. Na Aalsters balverlies op het middenveld mocht Ozen ongehinderd oprukken en hij poeierde de bal vanop 25 meter onhoudbaar in de winkelhaak. Niet de eerste keer trouwens dit seizoen, dat Aalst een verre afstandstreffer incasseert. In die zone wordt er vaak te weinig druk wordt gezet.

Eendracht schiet wakker

Plots leken onze spelers wakker te schieten en het tempo werd opgevoerd. Aalst veroverde het overwicht op het middenveld maar verder dan afstandsschoten van Martin en Janssens, die relatief gemakkelijk door Degrendel onschadelijk werden gemaakt, kwamen we niet. 0-1 met de rust dus en niemand kon beweren dat het onverdiend was.

Even de vlam in de pijp

Onze jongens kwamen gedreven uit de kleedkamers en na nauwelijks vijf minuten in de tweede helft hingen de bordjes al gelijk. Een vrijschop van Martin werd door Degrendel onvoldoende weggebokst tot in de voeten van Lusamba, en onze Fransman schoof het leer beheerst in de hoek. Het stadion ging achter de ploeg staan, de vlam sloeg in de pijp en even leek het erop dat Gullegem zou verzuipen. Van Damme stuurde Lusamba in het straatje maar ditmaal kraakte Olivier zijn schot. Na 70 minuten ging de bleek acterende Bokila eraf voor Bael, maar ook Steve kon niets forceren.

Geen matchwinnaar

Het was integendeel Gullegem dat tien minuten voor tijd de grootste kans van de tweede helft kreeg, maar Wullaert knalde de bal vanop 3 meter huizenhoog over. De West-Vlaamse misser leek voor onze jongens het signaal om toch nog eens alles op alles te zetten voor een slotoffensief, en ei zo na gingen we nog met de overwinning lopen. Twee minuten voor het laatste fluitsignaal dook De Man centraal voor doel op maar zijn zwakke botsbal stierf in de grijparmen van Degrendel.

Derby

Twee dure punten werden verkwanseld. Spookte bij sommige jongens toch niet – bewust of onbewust – de derby tegen FCV Dender door het hoofd? Feit is alleszins dat er te weinig strijd en bezieling uitging van onze ploeg, hetgeen zich uit in het feit dat er langs onze kant slechts één gele kaart te noteren viel (De Man), en dan nog helemaal niet na een uitgevochten duel maar wel voor wat duw-en-trekwerk bij een opstootje. We mogen hopen dat onze jongens tegen volgende week tegen de buren uit Denderleeuw hun strijdlust en “grinta” zullen teruggevonden hebben! Alle supporters op post, Iendracht veroit!

WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 27' Ozen 0-1, 50' Lusamba 1-1
 • 37' Seignez, 51' Delrue, 53' De Man, 68' Mulliez, 86' Hermans
 • 1. Van Den Noortgaete
 • 4. Gillis
 • 5. De Man
 • 6. M. Lievens
 • 8. Bokila (70' Bael)
 • 9. Martin
 • 10. Janssens
 • 11. Van Damme
 • 12. Lusamba
 • 15. Gaye
 • 17. Bogaerts
 • 21. Degrendel
 • 2. Mulliez
 • 4. Vangheluwe
 • 8. A. Defevere
 • 9. Van Heuverzwyn (78' E. Defevere)
 • 10. Pierre
 • 11. Delrue
 • 14. Cremers (70' Wullaert)
 • 16. Seignez
 • 17. Flederick
 • 24. Ozen (64' Hermans)

Fases

 • EINDE Alle supporters op post voor de derby van de Denderstreek, volgende week op het veld van FCV Dender.
 • EINDE Londerzeel wint met 1-0 van Dender, en ook Oudenaarde laat punten liggen, ze verliezen ook met 1-0 op het veld van Olsa Brakel.
 • EINDE Eendracht Aalst lijdt spijtig puntenverlies tegen FC Gullegem. Eindstand 1-1.
 • 88' De Man mist zijn schot op enkele meters voor doel.
 • 87' Lievens knalt een vrijschop hoog over.
 • 82' De moegestreden Van Damme wordt vervangen door Wagner.
 • 79' Jelle Geenens vervangt Lusamba.
 • 77' Reuzekans voor Gullegem, maar Wullaert knalt op 2 meter van het doel over. Hier komen we goed weg!
 • 75' Nog een goed kwartier. Kunnen we het nog forceren?
 • 70' Bael er op voor Bokila. Mindere match van Wim.
 • 64' Vrijschop voor Aalst op een interessante plaats. Degrendel duwt hem in hoekschop.
 • 62' Lusamba wordt in het straatje gestuurd door Van Damme, maar onze Franse Congolees kraakt zijn schot.
 • 60' De vlam slaat in de pijp, Eendracht drukt!
 • 55' Ex-Eendrachter Van Eyk heeft Londerzeel 1-0 voor gebracht tegen Dender.
 • 53' Een opstootje, en De Man krijgt geel. Waarom is niet meteen duidelijk.
 • 50' GOAL!!! De eerste kans is meteen raak. Vrijtrap van Martin in het pak, de bal valt in de kluts voor de voeten van Lusamba, en hij werkt beheerst af.
 • 46' We beginnen aan de tweede helft. Kan Aalst de scheve situatie rechttrekken?
 • RUST Na een zwakke eerste helft staat Aalst met 0-1 in het krijt. Hopelijk een betere tweede helft!
 • 44' In Petegem-Bornem staat het 3-1 aan de rust.
 • 42' Aalst drukt, maar geraakt niet door de Gullegemse afweergordel.
 • 38' Harde knal Janssens, maar recht op de West-Vlaamse goalie.
 • 37' Seignez gaat aan de oprukkende Martin hangen en krijgt het eerste gele karton onder de neus geduwd.
 • 32' Ver schot van Martin, gemakkelijk opgeraakt door Degrendel. Hij had mee moeten geven met de oprukkende Lievens.
 • 27' Balverlies Aalst op het middenveld, Ozen mag ongehinderd aanleggen en hij knalt de bal onhoudbaar in de winkelhaak.
 • 23' Gullegem is overduidelijk niet gekomen om zich in te graven.
 • 22' Een gevaarlijk standje voor de kooi van VDN, maar onze keeper kan het gevaar neutraliseren.
 • 16' Goed aangesneden vrijtrap van Janssens, onze aanvallers kunnen net niet in doel verlengen.
 • 13' Martin wordt diep gestuurd, maar hij knalt in het zijnet.
 • 11' Eerste gevaar van Aalst: Martin geeft voor vanop rechts, maar Bogaerts kopt te zwak.
 • 7' De buren uit Denderleeuw zijn om 14h30 begonnen bij Londerzeel: het staat er nog steeds 0-0.
 • 6' Een derde schot van de West-Vlamingen, maar te centraal op doel.
 • 5' Gullegem is dominant in deze beginfase.
 • 3' En alweer is Gullegem gevaarlijk vanop afstand maar VDN gaat goed plat.
 • 2' Een eerste schot van Gullegem waait naast de kooi van VDN.
 • 1' En we zijn er aan begonnen!
 • 0' De spelers betreden het veld. De aftrap wordt gegeven door ex-speler Ewen Verheyden (zie ook interview op onze webstek).
 • 0' Bij Eendracht staan er heel wat spelers op één gele kaart van schorsing: Jelle Geenens, Gillis, Janssens, Van Damme, Bokila en Van Impe. Oppassen dus, of ze missen de derby van volgende week tegen FCV Dender!
 • 0' FC Gullegem, onze tegenstander van vandaag, zag eerder deze week zijn sterkhouder André Ntambue vertrekken naar MSK Deinze, waar hij de vervanger wordt van ex-Eendrachter Rogerio de Oliveira, die zelf naar Cercle Brugge gaat.
 • 0' Onze trainer kan vandaag rekenen op dezelfde kern als vorige week. Enkel Falko Geenens en Ilias Labiad zijn onbeschikbaar.
 • 0' Coach Geeraerd tekent vandaag zijn contract voor het volgende seizoen 2016-2017.
 • 0' Vanaf 14h50 kunt u hier de rechtstreekse verslaggeving volgen van de wedstrijd Eendracht Aalst - FC Gullegem.
WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 27' Ozen 0-1, 50' Lusamba 1-1
 • 37' Seignez, 51' Delrue, 53' De Man, 68' Mulliez, 86' Hermans
 • 1. Van Den Noortgaete
 • 4. Gillis
 • 5. De Man
 • 6. M. Lievens
 • 8. Bokila (70' Bael)
 • 9. Martin
 • 10. Janssens
 • 11. Van Damme
 • 12. Lusamba
 • 15. Gaye
 • 17. Bogaerts
 • 21. Degrendel
 • 2. Mulliez
 • 4. Vangheluwe
 • 8. A. Defevere
 • 9. Van Heuverzwyn (78' E. Defevere)
 • 10. Pierre
 • 11. Delrue
 • 14. Cremers (70' Wullaert)
 • 16. Seignez
 • 17. Flederick
 • 24. Ozen (64' Hermans)

Foto's

Foto's: Kenneth Demaret, Yves Janssens, Karl Holvoet

Video

banners 01

banners 02

banners 03

plastiek hofstade cleemput   ds  X3  Joma

coachpartners goeiedag accofarijsUntitled 1

Untitled 4Untitled 2 LogoUntitled 3jupiler

4thoenaaaa  

linjekes banner logo site adres