1(2) - 1(4) Eendracht Aalst KFC Duffel

zondag 9 augustus 2015 - 16u00
Croky Cup

VOORBESCHOUWING

De voorbeschouwing voor deze wedstrijd is momenteel nog niet beschikbaar.

Selectie

De selectie voor deze wedstrijd is momenteel nog niet beschikbaar.
WEDSTRIJDINFO
 • Speeldag: #1
 • Stadion: Pierre Cornelisstadion
 • Adres: Bredestraat z/n, 9300 Aalst
TICKETINFO
Enkel de hoofdtribune gaat open.
Benedentribune (vak F-G): € 10 / € 5 (-17 jaar) / Gratis (-13 jaar)
Boventribune (vak A-B-C-D-E): € 14 / € 7 (-17 jaar) / Gratis (-13 jaar)

WEDSTRIJDVERSLAG

Eendracht Aalst heeft een unieke mogelijkheid gemist om door te stoten naar de vierde ronde van de Beker van België (Croky Cup). Tegen KFC Duffel, dat vrank en vrij haar kans ging, leken de Ajuinen in de slotfase op weg naar de overwinning maar een tegendoelpunt in de laatste seconden van de blessuretijd zorgde voor een strafschoppenreeks. Daarin toonden de Duffelaars zich het koelbloedigst.

Van Den Noortgaete staat pal

Wie gedacht had dat de vierdeklasser uit de provincie Antwerpen zich in het Pierre Cornelisstadion ging komen ingraven, kwam al snel bedrogen uit. Duffel trok onmiddellijk na de aftrap ten aanval en dat resulteerde al snel in enkele schoten vanop afstand, maar Van Den Noortgaete was telkens bij de pinken. Eendracht herstelde snel het evenwicht, maar geraakte moeilijk door de bezoekende afweergordel. Het resultaat was een kwartier lang steriel middenveldspel zonder uitgespeelde kansen. De eerste grote mogelijkheden kwamen er rond het halfuur voor de bezoekers. Eerst kon Van Den Noortgaete een afstandsschot onvoldoende afweren, maar hij herstelde zich met verve op het slimme hakje van een Duffelse aanvaller. Even later werd een hoekschop krachtig naar het Aalsterse doel gekopt. Van Den Noortgaete was geklopt maar gelukkig stond Van Damme goed opgesteld en kon hij aan de eerste paal de bal met het hoofd van de lijn keren. Kort voor rust kwam Vets nog met een gelukje alleen voor de Aalst-goalie, maar die had een schitterende voetreflex in huis op diens lage schuiver. Aalst kon daar alleen een paar schuchtere pogingen van Bokila, Bael en De Man zonder al te veel gevaar tegenover stellen. De Eendracht-aanhang moest dan ook niet mopperen met de 0-0-ruststand.

Bogaerts van held tot anti-held

Coach Van Acker moet zijn ploeg tijdens de koffie eens duchtig de levieten gelezen hebben want Aalst kwam onder een andere gedaante terug het veld op. Een hoekschop werd door Matthias Lievens staalhard naar doel gekopt. Duffel-doelman Hofmans kon de poging weren en ook de rebound van Bokila ranselde hij op miraculeuze wijze uit zijn doel. De Duffelse verdedigers kregen de bal echter niet ontzet, de bal werd vanop rechts voorgegeven naar de tweede paal, waar Bogaerts met een prachtige volley in het dak van het doel de goal van zijn leven lukte. Aalst 1-0 voor en even later moesten de bezoekers met z’n tienen verder nadat D’Huyvetter zijn tweede gele kaart incasseerde. De schaapjes leken op het droge voor de Ajuinen tot Bogaerts zich op een domme manier met een ostentatieve duw revancheerde voor een zware overtreding van de ingevallen Didi. Rood voor Bogaerts, terwijl Didi er goedkoop vanaf kwam met slechts geel. Na dit incident bleef het gemene overtredingen regenen, vooral langs de kant van de Antwerpenaars, maar scheidsrechter Alexis zag veel door de vingers. Van degelijk voetbal kwam bijgevolg niet veel meer in huis. De Duffelaars probeerden met hoge ballen de Aalsterse doelmond te bereiken hetgeen resulteerde in regelrecht kick-and-rush-voetbal. Aalst speelde op zijn beurt onvoldoende de counter uit, en kon enkel via Janssens nog een uitgespeelde kans afdwingen maar diens schot ging rakelings over de kooi van Hofmans.

Anti-climax

In de laatste minuut van de wedstrijd riskeerde Falko Geenens eerst nog lijf en leden door zich in de baan van een gevaarlijk schot te gooien, maar de daaropvolgende hoekschop viel in de kluts voor de voet van de mee opgerukte Van Den Brande, die van kortbij Van den Noortgaete fusilleerde. Grote vreugde bij de bezoekers, consternatie bij spelers en aanhang van Eendracht Aalst. Het dient nog gezegd dat na de gelijkmaker de bezoekende spelers en trainersstaf zwaar over de schreef gingen door de Eendracht-aanhang in het sfeervak onnodig te provoceren.

Penalty's beslissen

Strafschoppen dus want in deze fase van het bekertoernooi worden er geen verlengingen gespeeld. Duffel vanzelfsprekend met het psychologisch voordeel, en dat bleek al direct bij de eerste twee strafschoppen die door Van Den Noortgaete en Martin gemist werden. Duffel anderzijds bleef foutloos, en toen de 2-4 voorbij onze keeper getrapt werd, zat het bekertoernooi er meteen op voor onze jongens.

Over de volledige wedstrijd bekeken was het gelijkspel misschien billijk te noemen, maar het is extra zuur om uitgeschakeld te worden wanneer je tot enkele seconden voor het laatste fluitsignaal de kwalificatie binnen handbereik hebt. Aan de inzet lag het niet, want onze spelers legden een meer dan behoorlijke tweede helft op de mat, al moet het gezegd dat we onvoldoende brachten tijdens de periode dat we numeriek in de meerderheid waren. De tegenaanval werd slordig uitgespeeld, en het mag nu toch wel voor iedereen duidelijk zijn dat een kwaliteitsinjectie vooraan zich opdringt. 

WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 53' Bogaerts 1-0, 92' Van Den Brande 1-1
 • 38' Mezghrani, 42' D'Huyvetter, 76' Didi, 90' Hairemans
 • 68' D'Huyvetter, 76' Bogaerts
 • 1. Van Den Noortgaete
 • 5. De Man
 • 6. Lievens M.
 • 7. Bael (Van Impe)
 • 8. Bokila (82' Wagner)
 • 9. Martin
 • 10. Janssens
 • 11. Van Damme
 • 15. Gaye
 • 17. Bogaerts
 • 18. Geenens F.
 • 12. Hofmans
 • 4. Vaesen (60' Marien)
 • 5. Van Den Brande
 • 7. Gloub
 • 8. Tuteleers
 • 13. Vets (72' Didi)
 • 15. Shabi
 • 17. Hairemans
 • 19. Kerckhofs
 • 23. Mezghrani
 • 26. D'Huyvetter

Fases

 • EINDE Na een felbevochten tweede helft heeft Eendracht Aalst het onderspit moeten delven tegen FC Duffel. Tot in de laatste minuut van de extra tijd zag het er nochtans goed uit, maar in de allerlaatste seconden kon Van Den Brande de onverdiende gelijkmaker aantekenen. Nadien toonde Duffel zich het trefzekerst in de strafschoppenreeks.
 • 95 Het is afgelopen: 2-4. Eendracht Aalst is uitgeschakeld! :-(
 • 95 Wagner 2-3. Als Duffel nu scoort, stoot het door naar de volgende ronde.
 • 95 Duffel blijft foutloos: 1-3.
 • 95 De Man houdt de hoop levend: 1-2.
 • 95 0-2
 • 95 Ook Martin mist!
 • 95 Duffel mist niet: 0-1.
 • 95 VDNoortgaete trapt de eerste strafschop voor Aalst op de paal!
 • 93 De referee fluit af. Wat een anti-climax! We gaan naar strafschoppen!
 • 92 De corner komt in de kluts voor de voet van Van Den Brande en die maakt vanop 1 meter gelijk. Wat een ontgoocheling voor den Iendracht!
 • 91' Falko Geenens gooit zich in de baan van een schot, en verwerkt in hoekschop.
 • 90 Hairemans probeert de bal met de hand mee te nemen en krijgt terecht geel.
 • 89 Matthias Lievens staat sterk te verdedigen: hij haalt de angel uit een Duffelse aanval.
 • 85 Het is nu echt kick-and-rush-voetbal.
 • 83 Een schot van Janssens gaat maar rakelings over.
 • 82 Bokila heeft hard gewerkt en wordt vervangen door Wagner.
 • 76 Alweer een opstootje. Didi begaat een zware fout, Bogaerts revancheert zich met een duw en krijgt rood. Didi komt er met geel vanaf.
 • 75 De wedstrijd ontaardt. De Duffelaars maken de ene fout na de andere.
 • 68 Een tweede gele kaart voor D'Huyvetter. Duffel moet met 10 verder.
 • 66 Bael wordt in de diepte gestuurd, maar een Duffelse verdediger ontzet de bal met een messcherpe tackle.
 • 64 Bael wordt op een dubieuze manier van de bal gezet binnen het zestienmetergebied. De scheidsrechter heeft geen fout gezien.
 • 60 Aalst blijft komen, Duffel krijgt het moeilijk, Bokila zet zich door, maar kan niet besluiten.
 • 53 GOAL!!! Aan de tweede paal fusilleert Bogaerts de Duffelse doelman met een prachtige volley!
 • 53 Het is nog niet voorbij, de bal wordt vanop rechts voorgegeven.
 • 52 De hoekschop wordt door Lievens naar doel gekopt, wordt afgweerd, waarop Bokila vanop 2 meter naar doel kan trappen. Homans schudt een mirakelsave uit zijn handschoenen.
 • 51 Opnieuw een vrije trap, nu vanop links. De Man trapt, een Duffelverdediger verwerkt in corner.
 • 48 Vrije trap vanap rechts die niets oplevert.
 • 46 De tweede helft wordt afgetrapt.
 • 45 Rust. De wedstrijd kwam moeilijk op gang, maar met de rust in zicht kwamen er toch een aantal kansen. Eendracht moet niet mopperen met de gelijke stand, en zal in de tweede helft uit een ander vaatje moeten tappen!
 • 43 Vets komt met een gelukje alleen voor doel, VDNoortgaete redt de meubelen met een schitterende voetreflex. Corner voor Duffel, die door Bogaerts ontzet wordt.
 • 42 D'Huyvetter maait Martin weg en krijgt terecht geel.
 • 41 Een afstandsschot van Preben De Man gaat maar nipt aan de linkerpaal naast.
 • 39 Een hard schot wordt door Hofmans in corner verwerkt. De scheidsrechter geeft onbegrijpelijk geen hoekschop omdat de lijnrechter gevlagd heeft voor positiebuitenspel van Bokila. Die nam nochtans niet deel aan het spel. Het Aalsterse publiek roert zich.
 • 38 De eerste gele kaart van de wedstrijd is voor Mezghrani.
 • 36 Bael zet Bokila met een steekpas op weg naar doel, maar onze aanvaller wordt in extremis afgeblokt.
 • 33 Corner voor Duffel, die door een Duffelse aanvaller krachtig naar doel wordt gekopt, maar Van Damme brengt aan de eerste paal redding: hij ontzet de bal met het hoofd net voor de doellijn!
 • 28 Van Damme wordt neergemaaid in het middenveld. De referee is mild en laat de boosdoener ook nog met een verwittiging wegkomen.
 • 25 Duffel krijgt een grote kans: een afstandsschot wordt door VDNoortgaete onvoldoende afgeweerd, maar hij herstelt zich schitterend door het hakje van een Duffelse aanvaller te pareren.
 • 20 Aalst heeft het moeilijk om door de Duffelse afweergordel te geraken.
 • 10 Bogaerts gaat in de middencirkel aan de arm van een Duffelaar hangen, en komt goed weg met een verwittiging.
 • 9 Een vrijschop voor Aalst vanop een interessante plek, maar recht in de handen van de Duffelse goalie Hofmans.
 • 8 De corner heeft niets opgebracht. Na een hevig begin krijgen we nu vooral middenveldspel.
 • 7 Een nieuwe hoekschop. Aalst zet druk!
 • 6 Opnieuw aanval vanop rechts die door Duffel in hoekschop verwerkt wordt.
 • 5 We komen beter in de match. Een voorzet vanop rechts wordt door de Duffelse verdediging weggewerkt.
 • 4 Wie gedacht had, dat Duffel zich zou komen ingraven, komt bedrogen uit. De vierdeklasser voetbalt onbevangen en gaat voluit in de aanval.
 • 2 En opnieuw een schot op doel. VDNoortgaete gaat goed plat.
 • 1 Al direct een eerste kans voor Duffel, het afstandsschot waait over het doel van VDNoortgaete.
 • 1 En we zijn vertrokken!
 • 0 De spelers komen het veld op. Eendracht Aalst in de klassieke wit-zwarte uitrusting, FC Duffel volledig in het geel.
 • 0 Onze mascotte Zwawi is weer van de partij en warmt het talrijk opgekomen publiek op.
 • 0 Wagner is in extremis speelgerechtigd geraakt en begint op de bank.
 • 0 Aanwinst Cor Gillis moet verstek geven wegens een achillespeesblessure.
 • 0 Onze ploeg neemt het in de derde ronde van de Beker van België (Croky Cup) op tegen FC Duffel, een vierdeklasser uit de provincie Antwerpen.
 • 0 Welkom vanuit het Pierre Cornelisstadion voor de eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2015-2016!
WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 53' Bogaerts 1-0, 92' Van Den Brande 1-1
 • 38' Mezghrani, 42' D'Huyvetter, 76' Didi, 90' Hairemans
 • 68' D'Huyvetter, 76' Bogaerts
 • 1. Van Den Noortgaete
 • 5. De Man
 • 6. Lievens M.
 • 7. Bael (Van Impe)
 • 8. Bokila (82' Wagner)
 • 9. Martin
 • 10. Janssens
 • 11. Van Damme
 • 15. Gaye
 • 17. Bogaerts
 • 18. Geenens F.
 • 12. Hofmans
 • 4. Vaesen (60' Marien)
 • 5. Van Den Brande
 • 7. Gloub
 • 8. Tuteleers
 • 13. Vets (72' Didi)
 • 15. Shabi
 • 17. Hairemans
 • 19. Kerckhofs
 • 23. Mezghrani
 • 26. D'Huyvetter

Foto's

Foto's: Kenneth Demaret, Yves Janssens

banners 01

banners 02

banners 03

plastiek hofstade cleemput   ds  X3  Joma

coachpartners goeiedag accofarijsUntitled 1

Untitled 4Untitled 2 LogoUntitled 3jupiler

4thoenaaaa  

linjekes banner logo site adres