3 - 1 AZ Alkmaar Eendracht Aalst

zaterdag 22 juni 2019 - 18u00
Voorbereiding

VOORBESCHOUWING

Voor een Century Game kwam er zoals bekend in laatste instantie een verbod. Na overleg met de supportersclubs werd geopteerd om de mooie affiche tegen AZ Alkmaar, onze voorziene tegenstander, te behouden en in Nederland te spelen. De wedstrijd organiseren in een naburig stadion was minder interessant voor de supporters en bovendien financieel niet haalbaar. De Nederlandse topclub nodigde Eendracht Aalst en haar supporters daarop uit naar Noord-Holland.

De wedstrijddatum bleef behouden. Er zal gespeeld worden op zaterdag 22 juni om 18u00 aan het meer van Dirkshorn, waar AZ nog meer oefenduels afwerkt en onze spelers een uitstekende accommodatie en een perfecte grasmat wacht. Het is voor beide clubs de eerste voorbereidingswedstrijd van het nieuwe seizoen. De inkomprijs ter plaatse bedraagt 5 euro.

Selectie

De selectie voor deze wedstrijd is momenteel nog niet beschikbaar.

WEDSTRIJDVERSLAG

Het moet van de jaren negentig geleden zijn dat Eendracht nog eens tegenover een buitenlandse Europa League-deelnemer stond. Voor het honderdjarig jubileum kwam er een mooie affiche tegen AZ Alkmaar uit de bus, die zoals bekend in laatste instantie niet in Aalst mocht gespeeld worden. Bart Van Renterghem had in het aanvallend compartiment noodgedwongen een basisplaats in petto voor de beloften Nlanda Kuba en Manuel Mbola. Later in de wedstrijd zouden ook de jonge testers Razzi (ex-Moeskroen en Gent) en Kasong (ex-Kortrijk) hun opwachting maken. AZ Alkmaar, au grand complet, stelde haar volledige A-kern op.

De wedstrijd ging goed over en en weer in de eerste helft. Zeb Van Gerven haalde een geplaatste bal van AZ-kapitein Guus Til uit de hoek. Eendracht, dat speelde in haar retroshirts uit 1919, liet zich niet onbetuigd en combineerde zich ook een weg naar het doel van de tegenstander. Falko Geenens bracht de Ajuinen zelfs op voorsprong toen hij een rebound met links mooi binnentrapte. Achterin werd scherp verdedigd en Zeb Van Gerven was enkele malen goed bij de pinken toen AZ gevaarlijk werd. Jeremy Helder en opnieuw Guus Til waren het dichtst bij de gelijkmaker. Lars Wantens trapte aan de overzijde met zijn rechter net naast. De jonge troepen van Bart Van Renterghem leken met een voorsprong de rust te zullen ingaan. Maar dat was gerekend zonder een knappe vrijschop in de korte hoek van Ferdy Druijf.

Slechts één vervanging bij de rust bij de Ajuinen met Julien Devriendt die plaatsnam in het doel. AZ kwam met een volledig nieuw elftal op het veld. Na Ron Vlaar en Guus Til in de eerste helft waren alle ogen nu gericht op Calvin Stengs, één van de meest talentvolle aanvallers uit de Eredivise. De thuisploeg voerde de druk op en Eendracht kwam er nog moeilijk uit. Net als zijn collega in de eerste helft kon Julien Devriendt zich met enkele gevatte tussenkomsten in de kijker spelen op pogingen van Tijjani Reijnders, Myron Boadu, Albert Gudmundsson en Calvin Stengs. Eendracht kende een tikkeltje geluk toen AZ net niet kon profiteren van een te korte terugspeelbal.

Voor doelpunten was het wachten tot het laatste gedeelte van de wedstrijd. AZ hees zich vanop de strafschopstip op voorsprong toen Albert Gudmundsson foutief afgestopt werd door de ingekomen Kasong. De IJslandse international zette de strafschop zelf om. Het werd ook nog 3-1 toen Thomas Ouwejan op de linkerflank mocht oprukken. Eendracht mocht met opgegeven hoofd het veld verlaten. Er volgt nog een trainingsweek en een oefenwedstrijd tegen de beloften van AA Gent. Na twee weekjes vakantie wordt de voorbereiding half juli hervat.

Een honderdtal Eendracht-fans, waaronder ook Moses Chunga, waren meegereisd naar de omgeving van het verre Alkmaar en zij lieten zich zien en horen. Na de wedstrijd verbroederen de supporters van beide clubs en kon de terugreis aangevat worden. Het was meteen ook het slot van de events ter ere van de honderdste verjaardag van onze club.

WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 10' Geenens 0-1, 41' Druijf 1-1, 72' Gudmundsson 2-1 (pen), 77' Ouwejan 3-1
 • 31' Van Den Berghe, 70' Wijndal
 • Bizot (46' de Boer)
 • Koopmeiners (46' Svensson)
 • Vlaar (46' Wuytens)
 • Kramer (46' Hatzidiakos)
 • Wijndal (46' Ouwejan)
 • Mitsjø (46' Oosting)
 • Til (46' Reijnders)
 • Goudmijn (46' Koopmeiners)
 • Taabouni (46' Stengs)
 • Druijf (46' Boadu)
 • Helmer (46' Gudmundsson)
 • Van Gerven (46' Devriendt)
 • Geenens (60' Capelleman)
 • Burssens (60' Razzi)
 • Mertens
 • Ryckaert
 • Van Den Berghe (60' Kasong)
 • De Neve
 • Wantens (60' De Vriendt)
 • De Coninck
 • Nlanda (72' Van Den Berghe)
 • Manuel Mbola

banners 01

banners 02

banners 03

plastiek hofstade cleemput   ds  X3  Joma

coachpartners goeiedag accofarijsUntitled 1

Untitled 4Untitled 2 LogoUntitled 3jupiler

4thoenaaaa  

linjekes banner logo site adres