2 - 1 Olympic Charleroi Eendracht Aalst

zondag 11 oktober 2020 - 15u00
Croky Cup

VOORBESCHOUWING

Er is nog geen voorbeschouwing voor deze wedstrijd.

Selectie

De selectie voor deze wedstrijd is momenteel nog niet beschikbaar.
WEDSTRIJDINFO
 • Speeldag: #4
 • Stadion: Stade de la Neuville
 • Adres: Rue Neuve 75a, 6061 Charleroi
 • Scheidsrechter: Charles Boeur
 • Lijnrechters: Gauthier Boulanger & Cedric Beheydt
TICKETINFO

Aanvankelijk waren er geen bezoekende supporters toegelaten voor de bekermatch van zondag 11/10 om 15u, maar Olympic Charleroi mag nu toch een 50-tal tickets voorzien. Deze zullen doorgegeven worden aan onze supportersclubs zodat we met een delegatie onze ploeg kunnen ondersteunen in het Stade de la Neuville. Van de combiregeling werd afgestapt. Met EA-TV proberen we voor het thuisfront een livestream te voorzien.

De loketten zullen voor de wedstrijd gesloten blijven.

WEDSTRIJDVERSLAG

Eendracht Aalst heeft een uitgelezen kans laten schieten op een leuke bekeraffiche tegen Zulte Waregem. Op het veld van traditieclub Olympic Charleroi moesten onze Ajuinen pas na verlengingen het hoofd buigen.

Mistasten

De wedstrijd kon niet slechter beginnen want na nauwelijks één minuut stonden de 'Doggen' 1-0 voor. Had een wegglijdende Andreas Burssens het verkeerde schoeisel aangetrokken? Feit is dat Gadi op een doorgekopte bal ongehinderd dwars doorheen het centrum van onze defensie mocht wandelen, en hij werkte beheerst onder Lentz af.
 
Eendracht had eventjes tijd nodig om deze vroege opdoffer te verwerken. Na een klein kwartier ontsnapten we aan de 2-0 maar een Waalse kopbal strandde tegen de paal. Maar vanaf dan kwam onze ploeg geleidelijk aan beter in de wedstrijd. Olympic werd in de verdrukking gespeeld met kansen voor Wantens en Cobos Copado tot gevolg. Halverwege de eerste helft had het altijd gelijk moeten staan. Razzi snoepte de bal af van een Olympic-verdediger maar in plaats van de volledig vrijstaande Mbaye te bedienen ging hij voor eigen succes. Moriconi was geklopt door zijn schuiver maar door het iets te lange talmen kon een in extremis teruggekeerde Carolo het leer nog voor de doellijn ontzetten.

Verdiend gelijk

Ondertussen mikte Olympic steevast op snelle uitbraken langs draaischijf Vanderbecq, die kwistig met passes strooide in de richting van zijn kwieke flankspelers, maar Falko Geenens en Lars Wantens waren bij de pinken om dreigend onheil af te weren. Net voor de rust viel dan toch de verdiende gelijkmaker. Een hoge voorzet van De Coninck op links werd door Cobos Copado aan de tweede paal prachtig op de slof genomen. Zijn gekruiste bal ging netjes in het hoekje tegen de netten.

Overwicht

De tweede helft had net zo kunnen starten als de eerste, maar dan net andersom. Waals balverlies op het middenveld, De Coninck kon oprukken en zowel links als rechts een vrijstaande maat bedienen maar ook hij koos - zonder succes - voor eigen glorie. Zijn zwakke schot werd probleemloos opgeraapt door Moriconi. Olympic liet het initiatief aan Aalst maar behalve overwicht op het middenveld leverde dat niet veel op.

De laatste 5 minuten van de reguliere speeltijd brachten nog wat vuurwerk. Eerst kopte de boomlange Jatta over de kooi van Lentz en twee minuten voor tijd waande Razzi zich even matchwinnaar, nadat hij slim inliep op een doorgekopte bal en schitterend overhoeks binnenknalde. Maar de lijnrechter vergalde het Aalsterse feestje door met zijn vlag te wapperen. Blijkbaar zeer nipt buitenspel en de beelden leken hem achteraf gelijk te geven. Het werden dus verlengingen.

Nagelbijten

De eerste verlenging verliep aan een hels tempo. Beide ploegen maakten er een echte veldslag van. Net voorbij minuut 100 kon Jatta een scherp aangesneden voorzet net voor de neus van Lentz wegtikken en de bal hobbelde tergend langzaam in doel. Eveneens nipt offside als je het aan ons vraagt, maar deze keer gaf de (andere) lijnrechter geen kik. Alles op alles dan maar in de tweede verlenging maar alle acteurs zaten overduidelijk stikkapot. Cobos Copado kwam nog het dichtst dicht de gelijkmaker na een aflegger van Dekuyper, maar hij trapte een gat in de lucht. Op het einde trok Lentz nog mee de vuurlinie in. De 2-1 bleef echter tot het laatste fluitsignaal op het scorebord flikkeren.

Den Iendracht uitgeschakeld maar onze jongens konden deze keer wel met opgeheven hoofd naar huis. Ze konden een hoger aangeschreven tegenstander in eigen huis het vuur serieus aan de schenen leggen. In het licht van de recentelijk afgekondigde maatregelen inzake coronabestrijding moeten we ons overigens de vraag stellen of een thuismatch tegen een eersteklasser, met beperkt publiek of zelfs in een leeg stadion, geen vergiftigd geschenk zou kunnen geweest zijn. Nu goed, dit zullen we pas weten rond 15 december, wanneer de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt worden.

WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 1' Gadi 1-0, 42' Cobos Copado 1-1, 103' Jatta 2-1
 • 39' Wantens, 57' Ryckaert, 66' Delbergue, 69' Mbaye, 83' Lioka-Lima, 92' Cobos Copado
 • 1. Moriconi
 • 4. Felix
 • 5. Corneillie
 • 6. Ghesquiere
 • 8. Castellana
 • 10. Vanderbecq (52' Perez-Salibur)
 • 12. Lioka-Lima
 • 14. Gadi (107' Cottet)
 • 90. El Khaida
 • 97. Guedj (60' Jatta)
 • 99. Delbergue (118' Perreira-Bofomua)
 • 1. Lentz
 • 2. Razzi (115' De Vriendt)
 • 3. Burssens
 • 4. De Coninck
 • 5. Wantens
 • 6. Fabris (63' Tresignie)
 • 7. Dekuyper
 • 9. Mbaye (78' Cocchiere)
 • 10. Cobos Copado
 • 18. Geenens
 • 19. Ryckaert

Fases

 • 120' Einde wedstrijd: Eendracht Aalst verliest na een zeer verdienstelijke partij met 2-1 op het veld van Olympic Charleroi, en mist zo een topaffiche tegen een eersteklasser.
 • 116' Den Iendracht perst er alles uit, zelfs Lentz gaat nu mee naar voor.
 • 113' De mee opgerukte Burssens kopt een voorzet van Wantens over.
 • 111' Cobos-Copado is dicht bij een doelpunt na een aflegger van Dekuyper, maar hij trapt een gat in de lucht.
 • 110' De 22 acteurs zitten allemaal dood.
 • 107' Copos-Copado mikt op Moriconi.
 • 106' Ghesquiere knalt naast het doelkader van Lentz.
 • 105' Copos-Copado met een vrijschop, maar Moriconi pakt gemakkelijk.
 • 103' Jatta tikt een scherp aangesneden voorzet voor de neus van Lentz in doel.
 • 100' Dekuyper knapt ongelooflijk veel verdedigend werk op.
 • 97' Er wordt een ware veldslag op het middenveld uitgevochten.
 • 92' El Khaida kopt nipt naast na een vrije trap.
 • 93' We krijgen verlengingen!
 • 92' We krijgen nog een corner voor Olympic.
 • 91' En nu kopt Cocchiere naast. Wat een spannende eindfase!
 • 90' Lentz redt de meubelen op een lage schuiver.
 • 89' Razzi scoort na doorkoppen van Dekuyper maar hij stond nipt buitenspel.
 • 87' En opnieuw kopt de boomlange Jatta een voorzet over.
 • 85' Het kan hier nog alle kanten uit. Gaan we naar verlengingen?
 • 81' Gevaarlijke vrijschop voor Olympic net buiten de 16, maar die levert enkel een hoekschop op.
 • 78' Cocchiere komt Mbaye aflossen.
 • 76' Jatta kopt een hoekschop over.
 • 70' Mbaye doet een steal op het middenveld, krijgt de bal terug maar speelt dan slecht in op Cobos-Copado. Hier zat meer in.
 • 70' Jatta besluit te zwak op Lentz.
 • 69' Mbaye laat zich vaak gemakkelijk vallen, en krijgt daar nu een gele kaart voor.
 • 66' Aalst controleert, maar echt uitgespeelde kansen krijgen we niet.
 • 63' Fabris wordt vervangen door Tresignie.
 • 60' De Coninck devieert een mislukt schot nipt naast.
 • 52' Bij Olympic wordt draaischijf Vanderbecq vervangen.
 • 47' De Coninck onderschept een bal op het middenveld, maar in plaats van af te spelen aan een vrijstaande maat besluit hij zelf, enigszins egoïstisch, te centraal op doel.
 • 47' Geen wijzigingen bij Aalst.
 • 46' Het was overigens Gadi, en niet Lioka-Lima, die scoorde voor de Doggen. Ze lijken dan ook erg op elkaar.
 • 46' We beginnen aan de 2de helft.
 • 45' We gaan rusten bij 1-1. Eendracht Aalst heeft na de vroege opdoffer moedig de rug gerecht, nam de match in handen en kon net voor de rust de verdiende gelijkmaker aantekenen.
 • 42' Cobos-Copado neemt een flankvoorzet vanop links prachtig op de slof en verslaat Moriconi.
 • 39' Wantens gaat aan het truitje hangen, geel voor Lars is het logische gevolg.
 • 38' Vanderbecq met een knappe actie en dito schot, maar Lentz haalt zijn pegel uit de lage hoek.
 • 37' En opnieuw een ongelooflijk geharrewar voor het Waalse doel, maar de bal wil er maar niet in.
 • 36' Handspel in de 16 van Olympic, maar de ref laat doorspelen.
 • 32' El Khaida mikt een kopbal over.
 • 31' Olympic laat Aalst komen, en mikt steevast op de tegenaanval.
 • 22' Na Waals balverlies krijgt Razzi een uitgelezen kans, hij verslaat de keeper maar een teruggekeerde verdediger haalt de bal nog van de lijn.
 • 20' Na een geharrewar voor doel kan Wantens uithalen, maar zijn loeier wordt in extremis afgeblokt.
 • 17' Ryckaert haalt de angel uit een snedige tegenaanval, maar hij moet wel een corner toestaan.
 • 14' Cobos-Copada krijgt een kans, maar zijn afschamper gaat hoog over.
 • 13' Na een vrijschop kopt een Olympic-speler op de paal, ook in de rebound gaat de bal er niet in. We ontsnappen aan de 2-0.
 • 10' Sinds die vroege opdoffer heeft Eendracht het initiatief genomen, maar veel gevaar levert dat voorlopig niet op.
 • 1' Na één minuut werd het al 1-0 voor Olympic, Lioka-Lima mocht ongestoord door het centrum van onze verdediging snijden en werkte beheerst af.
 • 0' De spelers betreden het terrein: Olympic volledig in het zwart , Aalst in wit-blauwe uitrusting.
 • 0' Lentz komt voor de eerste keer in het doel, en Mbaye begint in de spits.
 • 0' Coach Ven Renterghem voert een aantal wijzigingen door aan zijn startelf.
 • 0' Volg hier vanaf 14u55 de bekerwedstrijd tussen Olympic Charleroi en Eendracht Aalst!
WEDSTRIJDGEBEURTENISSEN
 • 1' Gadi 1-0, 42' Cobos Copado 1-1, 103' Jatta 2-1
 • 39' Wantens, 57' Ryckaert, 66' Delbergue, 69' Mbaye, 83' Lioka-Lima, 92' Cobos Copado
 • 1. Moriconi
 • 4. Felix
 • 5. Corneillie
 • 6. Ghesquiere
 • 8. Castellana
 • 10. Vanderbecq (52' Perez-Salibur)
 • 12. Lioka-Lima
 • 14. Gadi (107' Cottet)
 • 90. El Khaida
 • 97. Guedj (60' Jatta)
 • 99. Delbergue (118' Perreira-Bofomua)
 • 1. Lentz
 • 2. Razzi (115' De Vriendt)
 • 3. Burssens
 • 4. De Coninck
 • 5. Wantens
 • 6. Fabris (63' Tresignie)
 • 7. Dekuyper
 • 9. Mbaye (78' Cocchiere)
 • 10. Cobos Copado
 • 18. Geenens
 • 19. Ryckaert

banners 01

banners 02

banners 03

plastiek hofstade cleemput   ds  X3  Joma

coachpartners goeiedag accofarijsUntitled 1

Untitled 4Untitled 2 LogoUntitled 3jupiler

4thoenaaaa  

linjekes banner logo site adres